סטטוס כעינית

יום שישי, 2 בספטמבר 2011

אומרים שכשגבר מסתכל על שדיים של בחורה הוא למעשה בודק אם היא תהיה אמא טובה לילדיו. אני מסתכל על כפות רגליה היחפות לראות אם היא תוכל להיות הארקה טובה לחשמל הזורם בכפות ידי

13/4/2011 00:31


כשהייתי קטן, הערצתי את אחד הפועלים במפעל. חסן ידע לבנות משאריות מתכת שמצא בג'נקניה מכונות ששירתו אותנו שנים. כשהוא היה מסיים לבנות איזה מתקן, שהיה אמור לשנע טונות רבות של תבואה במהירות ולגובה רב, ולעמוד בויברציות חזקות, לפני שהוא היה מכניס אותו לפעולה, הוא היה הולך אחורה, ומסתכל על המתקן שזה עתה בנה כשראשו מוטה הצידה, כשואל את עצמו - "יחזיק?"
ההערכות שלו, המבוססות על נסיון של שנים, היו מדוייקות הרבה יותר מהערכות המהנדסים, שנטו להפריז בחוזק של רכיבים מסויימים ולהמעיט בחוזקם של רכיבים אחרים, כך שנוצרו מכונות מגושמות ויקרות מצד אחד, ובלתי עמידות מצד שני. המבט הזה - "יחזיק?" ליווה אותי כל השנים והתנוחה הזאת, עם הראש מוטה הצידה, היא בדיוק התנוחה בה הבטתי בה רוקדת יחפה באותו לילה בבוסתן הכרמל. 
כשאני מלא תשוקה אני מרגיש את המתח הנצבר בכפות ידי, כמו מתח חשמלי, אני אוהב להרגיש איך מגע אבצעותי מעביר בה זרמים, את כח הכישוף של החשמל הזה, כשאני מלטף את גופה כמו בשיר - לחי צוואר כתף, וזרמי הצמרמורת בגופה יורדים עד כפות הרגלים. וכמו חשמל סטטי, קפיצות הריקוד מטעינות אותי. 
בסטטוס - המישור המיתי והמישור הפיסיקלי מתחברים. במישור המיתי, תשוקה היא תמיד לאדמה. האדמה מייצגת את הנשיות, והאישה שרוקדת עליה יחפה - עשויה ממנה. היא גם מייצגת אותה וגם חלק ממנה. לכן החיבור הבלתי אמצעי ביניהן מאפשר את הגשמת התשוקה הזאת - הזרם עובר אל העלמה, ודרכה אל האדמה, המייצגת את הנשיות שבה. ובמישור הפיסיקלי אותו דבר - האדמה נחשבת לפוטנציאל אינסופי, ולכן הזרם, כמחברים לו מקור מתח, גם הוא אינסופי, ותלוי רק בעוצמת החיבור. כשמחברים מקור מתח להארקה, מרגישים את העוצמה עליה אני מדבר (לא לנסות בבית!) אם אין מפסק פחת, החוטים עצמם יותכו באופן מיידי. לכן היה חשוב להעריך, קודם לכן, האם כפות רגליה יוכלו להיות הארקה טובה לחשמל הזורם בכפות ידי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה